آموزش بازی کلش آف کلنز از صفر تا صد | کاملترین آموزش بازی کلش آف کلنز ابتدای نصب بازی

بنا به درخواست کاربران کلن ایران با کلید جستجو V#2Y0LRC98این آموزش جم آوری و ارائه شد از وبسایتهای مربوط به مطالب سپاسگذاریم

سری آموزشی کامل صفر تا صد بازی کلش آف کلنز

کلش آف کلنز را چه کسی ساخت؟

بازی کلش آو کلنز (جنگ قبایل) ساخته شده به دست مهندسین کمپانی سوپر سل است .این کمپانی که از یک اتاق کوچک و با تعداد نیروی اندک ، حدود ۱۵ نفر و سرمایه ی اندک کارش را آغاز کرد در ابتدا هدفی جز ساخت بازیهای آنلاین و سرگرم کننده نداشت. سوپرسل در شهر هلسینکی (پایتخت کشور فنلاند) قرار دارد و بازی های محبوب های دی (Hay day) ، بوم بیچ (Boom Beach) و کلش آو کلنز (Clash of clans) سه بازی ویدئویی و پرطرفدار این شرکت هستند.

صفر تا صد کلش آو کلنز  مقدمه و تاریخچه (قسمت 0)

این کمپانی در ابتدای امر با شکست های زیادی روبرو شد و از بازیهای اولیه ی اش استقبال چشمگیری نشد که از جمله ی این شکست ها میتوان به بازی Gunshine اشاره کرد که دلیل موفق نبودن این بازی این بود که قابلیت اجرا در وسایل دارای صفحه لمسی را نداشت . پس از آن بازی گروهی به نام ” مجیک ” شکل گرفت….

 

بیشترین  تمرکز کارمندان این کمپانی تهیه یک بازی بود که هم از لحاظ رابط کاربری بتواند نیاز کاربرانی را که علاقه مند به بازی با صفحه ی لمسی مانند تبلت هستند را برآورده کند و نیز بازی کاملا بصورت گروهی و تعاملی با سایرین باشد و نیز آنها می خواستند بازی ای را تولید کنند که همه ی مردم بتوانند آن را در همه ی ساعات برای روزها و ماهها و حتی سالها بازی کنند.

خوشبختانه استقبال خوبی از بازی “مجیک “شد و این باعث شد رفته رفته بازی  پیشرفته تر شود که درنهایت به تولید ” کلش آو کلنز ” انجامید، این بازی که در ماه آگوست سال ۲۰۱۲ ( مرداد ماه سال ۱۳۹۱ ) عرضه شد در کمتر از یک ماه توانست به موفقیت بسیاری دست یابد.

منبع درآمد supercell از کجاست؟

این بازی و سایر بازیهای تولید شده توسط این کمپانی بصورت کاملا رایگان در اختیار افراد قرار میگیرد اما برای داشتن پیشرفت سریع و برخی امکانات دیگر باید هزینه پرداخت کرد ، و این کمپانی درآمد روزانه ۲،۴ میلیون دلاری خود را از این طریق بدست می آورد.

در واقع میتوان گفت که درآمد اصلی این کمپانی توسط کاربرانش تامین میشود بطوریکه طبق آمارها تنها بازی کلش آف کلنز حدود ۴۰ میلیون کاربر فعال دارد که روز به روز به تعداد آنها افزوده میشود و بسیاری از این بازیکنان به خرید جم و الماس روی می آورند. زیرا حالت رقابتی و حس برتر بودن در این بازی علاقه ی فرد را به خرید جم بیشتر میکند.

درآمد این کمپانی تنها از طریق فروش جم در بازی کلش آو کلنز حدود ۱۵ میلیارد تومان بصورت روزانه است.آمار دانلود این بازی در گوگل پلی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون بار و در موبوجینی بیش از ۱۱۰ میلیون بار و در کافه بازی بیش از ۳ میلیون بار بوده است.

کلش آو کلنز در ایران :

حدود ۷.۷ درصد بازیکنان این بازی را ایرانیان تشکیل میدهند که پس از کشور آمریکا و هند در رتبه ی سوم قرارداریم. خریدجم توسط هم وطنان ما نیز بسیار فراگیر است و این را میتوان از اینجا متوجه شده که عبارتهای راجع به خرید و فروش جم در موتورجستوگر گوگل رتبه ۱۷ را به خود اختصاص داده است.

درباره ی مدیر عامل کمپانی : 

مدیر عامل سوپرسل فردی به نام ایلکا پانانن (Ilkka Paananen) است که با تحول عظیمی که در صنعت بازی های موبایلی ایجاد کرد به شهرت رسید. او موفقیتش را مدیون طرز تفکر خود و تیمش میداند چرا که آنها هدف خود را از ساخت بازی صرفا کسب درآمد و رسیدن به ثروت نمی دانند. وی در حال حاضر با تیمی متشکل از ۱۵۰ نفر از مهندسین ۳۲ کشور دنیا به ساخت بازیهای جدید می پردازد.

صفر تا صد کلش آو کلنز  مقدمه و تاریخچه (قسمت 0)

” Ilkka Paananen مدیر عامل کمپانی سوپرسل “

” شعارکمپانی: بهترین افراد، بهترین بازی ها را می سازند ” 

درباره نوع و روند بازی :

در این بازی شما باید هدایت و پیشرفت یک قبیله را به عهده گرفته و آن را وسعت ببخشید و با قدرتمند ساختن نیروهایتان به جنگ با سایر قبایل بروید.اینکه چه میزان نیروها و وسایل دفاعی شما پیشرفته باشند و همینطور مقدار زمان حضور شما در بازی (آنلاین بودنتان) در پیروزی و یا شکست شما موثر است.
باید به فکر جمع آوری منابع بیشتر برای ساختن تجهیزات قوی تر باشید و این نیازمند تلاش و حملات پی در پی شماست و آنچه که شما را به این بازی علاقه مند می کند و باعث میشود که ساعتهای متمادی به آن بپردازید در درجه ی اول به خاطر گرافیک خوب و صداگذاری پیشرفته ی بازی ، و نهایتا همراه بودن با دوستان مجازی ای هست که شما را پشتیبانی، تشویق و یا حتی بخاطر پیشرفتهایشان حس برتری جویی شما را بیدار میکنند! شما علاوه بر بازی کردن و سرگرم شدن میتوانید دوستان خوبی از سراسر دنیا برای خود پیدا کنید و در واقع با ورود به بازی وارد زندگی دوم خود خواهید شد ، جایی که در آن دوستانتان حضور دارند و شما احساس تنهایی نمی کنید.

آینده ی بازی :

از آنجا که برای این بازی پایانی پیش بینی نشده و روز به روز بر تعداد بازیکنان این بازی افزوده میشود ، این انتظار می رود که این کمپانی در آینده با سورپرایز های بیشتر و ارایه ی نیروهای جدیدتر وامکانات پیشرفته تر بازیکنانش را هرچه بیشتر جذب کرده و از این طریق به درآمد بیشتری دست یابد و در زمینه ی بازیهای استراتژیک همواره پیشتاز باشد.

معرفی عناصر و قدرت های درون بازی

آموزش مقدمات بازی :

پس از نصب بازی با صفحه ای رو برو میشویم که در آن با استفاده از راهنمای انگلیسی به انجام بازی هدایت می شویم.اگر به این زبان مسلط باشید تقریبا به روند بازی آشنا میشوید اما در غیر اینصورت نیاز دارید که توضیحات زیر را مطالعه فرمایید.

در ابتدا صفحه ی سبز رنگی که نمونه ای از آن را در بالا مشاهده می کنید پیش روی شماست که اجزای درون آن هر کدام دارای مفهومی هستند:
صفحه ی پیش روی شما همان سرزمین شماست که باید آنرا وسعت ببخشید…


صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  گلد به معنای طلا :

شما برای اکثر خریدهایتان نیازمند طلا هستید و دراین قسمت میزان طلایی که شما در حال حاضر در مخازن خود دارید را نشان میدهد.هر چقدر که مخازن طلایتان را بیشتر ارتقا دهید میتوانید مقدار بیشتری سکه و طلا در آن ذخیره کنید. آخرین ظرفیت مخازن طلا در این بازی ۸ میلیون و صد هزار میباشد.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)   اکسیر بنفش :

برای قوی ساختن نیروهایتان و سایر موارد باید اکسیر داشته باشید و مقدار اکسیر موجود در مخازنتان را در این قسمت نمایش میدهد.مقدار عددی که در بالای کادر نوشته شده به معنای ظرفیت مخازن اکسیر شماست.آخرین ظرفیت مخازن اکسیر در این بازی ۸ میلیون و صد هزار میباشد.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  اکسیر مشکی ( دارک ):

شما در مراحل اولیه مخزن دارک ندارید این کادر در زمین شما وجود ندارد ولی بعدها باید مخزن دارک را خریداری کنید که توضیحاتش درآینده خواهد آمد.آخرین ظرفیت مخازن دارک در این بازی ۲۰۰ هزار میباشد.

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  الماس (جم ) :

الماسها در این بازی بسیار ارزشمند و در عین حال کمیابند، اگر شما تعداد زیادی جم داشته باشید بسرعت میتوانید صاحب یک زمین قوی شوید،میتوانید با پرداخت پول به برخی از سایتهای فروش الماس ، تعداد آنها را زیاد کنید و یا اینکه منتظر بسته های جم بشوید که بازی بصورت اتفاقی در زمین شما بعنوان جایزه قرار میدهد.
هر بازیکن با تعداد ۵۰۰ الماس بازی خود را شروع میکند و میتوانید آنها را به راحتی خرج کنید ولی در آینده دچار مشکل خواهید شد زیرا برای خرید کارگر به آنها نیاز شدید پیدا خواهید کرد.

نکته : برای اینکه بتوانید الماسهای خود را بیشتر کنید میتوانید یکسری کارها را انجام دهید که در قسمت صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  بصورت انگلیسی توضیح داده شده است.


صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) : نام کاربری شخصی که بازی میکند. دقت کنید که نامی را برای خود انتخاب کنید که بعدها از انتخاب آن پشیمان نشوید زیرا فقط یکبار دیگر فرصت تعویض نام دارید.

 

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) :  عددی که روی ستاره نوشته شده است لول level یا مرحله ای که در آن قرار دارید.

 

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) : نوار آبی رنگی که نشان میدهد برای رفتن به مرحله ی بعدی چقدرفاصله دارید . هرچه بیشتر سعی کنید که این نوار زودتر به انتها برسد پیشرفت شما بیشتر خواهدشد.از جمله کارهایی که باعث پر شدن این نوار میشود یکی کمک کردن به دوستانتان است ، دیگری اینکه کارگر شما یکی از وسایل دفاعیتان را یک مرحله قویتر کند( به اصطلاح آپدیت کند).

 

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  : تعداد کارگرهای بیکار نسبت به تمام کارگران شما.در این بازی شرط پیشرفت سریع این است که هیچ وقت ، هیچکدام از کارگرانتان بیکار نمانند و این بدان معناست که شما همیشه بر روی منابعتان مدیریت داشته باشید تا به محض اتمام کارشان آنها را به سراغ کار دیگری بفرستید. دراین بازی هر بازیکن تا سقف پنج کارگر میتواند خریداری کند که البته در ابتدا با دوکارگر شروع به بازی کرده و رفته رفته با تهیه الماس میتوان کارگرهای سوم و چهارم و پنجم را خرید.

 

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  : این قسمت به معنای (شیلد) یا زمانیست که شما از خطر حمله ی دیگران در امان هستید ، اگر در این قسمت کلمه ی None نوشته باشد به این معناست که به محض خروج شما از بازی امکان حمله ی دشمنان وجود دارد.در غیر اینصورت زمان شیلد را بصورت ساعت H ودقیقه m مینویسد، بطور مثال ۱۱H , 30 M  که یعنی یازده ساعت و سی دقیقه.

 

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) : این قسمت نشان دهنده ی کاپ شماست، هر بازیکن میتواند علاوه براینکه level خود را بالا میبرد کاپ خود را نیز افزایش دهد.با زیاد کرد کاپ خود میتوانید وارد لیگهای بالاتر شوید. در ابتدا شما در لیگ برنز قراردارید و باید با حمله کردن به دشمنان و غارت آنها کاپ خود را بالا ببرید. با ضربه زدن روی علامت کاپ میتوانید انواع لیگهای بازی را مشاهده کنید.

 

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)

نکته : داشتن کاپ بالا به تنهایی نشانه ی قدرت یک بازیکن نیست ، باید سعی کرد نسبت به مرحله ای که درآن هستیم کاپ را بالا ببریم زیرا با افزایش کاپ قدرت دشمنانی که به ما حمله میکنند هم افزایش می یابد.

 

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1) : در گوشه ی سمت چپ با زدن روی علامت فلش کادری باز میشود که شامل دو قسمت میباشد.

 

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  قسمت clan :

در این قسمت شما در صورتی که عضو یک کلن یا اتحاد شده باشید میتوانید با دوستانتان چت کنید ، میتوانید فیلم حمله هایتان را برای هم کلنی هایتان به اشتراک بگذارید ولی هر اطلاعاتی که در این قسمت گذاشته شود تنها برای افراد کلن خودتان قابل رویت است .

کلن ایران با کلید جتستجوی C #2Y0LRC98پذیرای بازیکنان میباشد

صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)

  صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)  قسمت Global :

در این قسمت شما میتوانید با افراد غیر هم کلن خودتان به صحبت و گفتگو بپردازید، این افراد ممکن است از هرکجای دنیا باشند و به سایر زبانها گفتگو کنند. هر بار که شما از بازی خارج میشوید و به بازی برمیگردید افراد گلوبال شما تغییر میکنند.

 صفر تا صد کلش آو کلنز  معرفی عناصر و قدرت های بازی (قسمت 1)

کاربرد قسمت گلوبال :

 • در صورتی که شما در کلن خود دارای مقام شوید باید برای جذب نیرو به این قسمت بیایید و افراد جدید را جذب کنید.
 • میتوانید روی نام هر بازیکن بزنید و از کادر بازشده گزینه ی Visit را بزنید و نقشه ی او را ببینید و از تجربیات او در چینش مپ استفاده کنید.
 • صحبت کردن با سایرین در جهت پیشرفت بازیتان، اشکالات خود را بپرسید و راهنمایی بخواهید.

نکته ۱: متاسفانه در قسمت گلوبال افرادی فرصت طلب محیط را آلوده میکنند و با زدن حرفهای ناصحیح جو را برهم میزنند که قابل ذکر است که دوستان کم سن و سال بهتر است وارد این قسمت نشوند!

نکته ۲: در صورتیکه به هر دلیلی وارد گلوبال شدید با مشاهده ی اشخاصی که توهین میکنند روی نام شخص ضربه زده و گزینه ی Report رابزنید.

برای اینکه یک دژ مستحکم بنا کنیم نیاز به یک سری وسایل داریم که این وسایل در قسمت شاپ صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2) قرار دارند ،هربار که تون هال یا خانه ی اصلیمان را ارتقا میدهیم امکان خرید تعدادی از این وسایل را پیدا میکنیم ، فقط بازیکنی که تون هال ده دارد امکان خرید تمام وسایل بازی را دارد.

.

وسایل موجود در فروشگاه به شش دسته تقسیم شده اند:

صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2)

قسمت (گنج) الماس : ازاین قسمت می توان بسته های جم خریداری کرد، این بسته ها با توجه به مقدار جم قیمتهای متفاوتی دارند که متاسفانه درکشور ما خرید جم از این طریق ممکن نیست و عملا کارایی زیادی ندارد.

صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2) 

قسمت منابع : از این قسمت میتوانیم دستگاههای تولید کننده ی اکسیر و طلا و دارک بخریم . همچنین برای خرید کارگران جدید این قسمت کاربرد دارد.

صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2) 

قسمت دکور و تزیینات : شامل وسایل تزیینی مانند مجسمه های سنگی و پرچم کشور ها و غیره است. خرید این وسایل ضروری نمیباشد و تنها جنبه ی زیباسازی نقشه یا مپ شما را دارند. ولی هر زمان که از وجودشان در زمینتان خسته شدید میتوانید روی آنها ضربه زده و گزینه ی sell را بزنید و در ازای مبلغ کمی آنها را بفروشید.

نکته ۱ : خرید وسایل تزیینی هرچند جنبه ی دفاعی ندارد اما شگرد خوبیست برای زمانهایی که مقدار زیادی طلا دارید و کارگر بیکار ندارید،تا زمانی که نیازمند شدید آنهار بفروشید.

نکته ۲ : دو آیتم آخری که در این قسمت وجود دارد یعنی مجسمه سنگی و پرچم دزدان دریای فقط با پرداخت پانصد جم خریداری میشوند که اینکار مقرون به صرفه نیست!

صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2) 

قسمت ارتش : هر آیتمی که مربوط به سربازها میشود مانند : سربازخانه ، کمپ (محل استراحت سربازها) ، کینگ و کویین و … در این قسمت قراردارند.

صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2)

قسمت دفاعی : تمام وسایلی که دراین قسمت وجود دارند از قلعه ی شما در برابر دشمن دفاع میکنند مانند: توپها ، دیوارها و هوایی زنها و…

صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2) 

قسمت سپر : این قسمت برای خرید محافظ کاربرد دارد، زمانی که تمام مخازن شما پر هستند و امکان غارت آنها وجود دارد میتوانید از این قسمت محافظ های یک روزه ، دو روزه ، و یک هفته ای بخرید که البته باید برای خرید آن الماسهایتان را خرج کنید که این زیاد توصیه نمیشود!

.

نکته : در این بازی با ضربه زدن روی اکثر وسایل ، تجهیزات ، سربازها و … آیکون صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2) ظاهر میشود که به معنای اینفو (اطلاعات) می باشد که توضیحاتی راجع به آن میدهد. بطور مثال بر روی هر آیتم درون شاپ این علامت وجود دارد که میتوانید بروی آنها رفته و راجع به هر کدام اطلاعات بدست آورید.

صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2)

=======================================

حال که با نحوه ی خرید وسایل آشنا شدیم لازم است در باره ی تون هال اطلاعاتی کسب کنیم!

صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2)

:::> تون هال یا خانه ی اصلی از مهترین اجزای هر مپی میباشد که کلش بازها اصطلاحا آنرا (تی اچ ، TH) مینامند. هر بازیکنی که بتواند تونهال حریف را خراب کند برنده محسوب میشود و یک ستاره بدست می آورد. بنابرین اگر دشمن بتواند تون هال شما را خراب کند شما در آن حمله یک بازنده محسوب میشوید و مقداری از کاپتان را نیز از دست میدهید ولی در عوض یک محافظ یا شیلد دوازده ساعته بدست می آورید.

برای چیدن نقشه باید مهارت زیادی داشته باشید، میتوانید در مراحل اولیه از نقشه های موجود در اینترنت بهره ببرید. اما اگر به هر دلیلی خودتان بخواهید نقشه زمینتان را طراحی کنید باید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

تون هال داخل : این حالت برای زمانی است که خانه ی اصلیتان در دل نقشه شما قرارداشته باشد و در اینصورت شکست دادن شما برای دشمن سخت تر میشود.

 • کاربرد : زمانی که مخازن شما اندک است و می دانید که باغارت شما چیز زیادی نصیب دشمن نمیشود.
 • مزایا : مزیتی که برای شما دارد این است که اگر دشمن نتواند از شما ستاره بگیرد کاپ شما زیاد می شود.
 • معایب : اگر شما منابع زیادی داشته باشید اشتیاق دشمنان برای غارت شما بیشتر میشود و چون شما محافظ ندارید.

 

صفر تا صد کلش آو کلنز – معرفی ابزارهای دفاعی و کاربردها (قسمت 2)

.

تون هال خارج : این حالت زمانی است که خانه ی اصلیتان را بدون هیچ دفاعی خارج از مپتان و یا در گوشه های زمین قرار دهید که در این صورت شکست دادن شما برای دشمن بسیار ساده است و میتواند تنها با تعداد کمی سرباز از شما ستاره بگیرد.

 • کاربرد : این حالت برای زمانی است که مخازنتان تقریبا پر است و دشمنان انگیزه ی زیادی برای غارت شما دارند.
 • مزایا : شما بسرعت دارای محافظ میشوید و اگر به کسی حمله نکنید،برای دوازده ساعت از دست دشمنان راحت میشوید!
 • معایب : این روش باعث میشود کاپ شما کم شود.

کدام ساختمان دفاعی را ابتدا ارتقا بدهم ؟

zfqa29grfuwvz6sgrpw.jpg

برای خیلی ها سوال است که کدام یک از ساختمان های دفاعی را ارتقا بدهم؟؟؟ آرچر تاور یا کنون؟ مورتار یا ویزارد تاور؟ همچنین باید فکر کرد که چقدر زمان طول می کشد که ساختمان ها ارتقا یابند و چقدر هم باید هزینه آن کرد!

این آموزش مخصوص افراد با تاون هال 8 می باشد و امیدواریم این آموزش به شما کمک کند و سوالات شما را در این مورد پاسخگو باشد.

پس لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید ...

ابتدا باید ببینید ملاک شما چیست؟

 • نیرو های هوایی:

اگر ملاک شما این نوع نیروست باید نقطه ضعف های خود را در این استراتژی ها رفع کنید.مثلا در این نوع ملاک مهمترین ساختمان ایر دیفنس است.ایر دیفنس لول 3 و 2 خوب نیست.باید لول ایر دیفنس شما حداقل 4 باشد تا بتوانید در برابر این استراتژی دوام بیاورید!

بهترین کار برای دفاع در برابر هوایی ها:

 1) ابتدا آرچر تاور هایتان را تا لول حداقل 8 ارتقا دهید - سپس ویزارد تاور ها را تا حداقل لول 4 ارتقا دهید - هیدن تسلا را حداقل به دو ارتقا دهید - سپس و در نهایت ایردیفنس هایتان را تا حداکثر لول ارتقا دهید. شما حداکثر در وار و حملات معمولی 2 ستاره می شوید!!!

 2) از اول ایردیفنس ها را تا لول مکس ارتقا دهید سپس به ارتقا آرچر تاور ها بپردازید و در نهایت ویزارد تاور ها و تسلا ها - همچنین تله های هوایی در نهایت کمک زیادی می کنند.

 • نیرو های زمینی:

اگر ملاک شما این نوع نیروست باید نقطه ضعف های خود را در این استراتژی ها رفع کنید.این ملاک کمی پیچیده تر از اولی است.شما باید ببینید که میخواهید برابر بارچ (بربر و آرچر) مقاومت کنید یا جاینت و ویزارد و بربر کینگ؟ ارتقا دیوار ها خوب است ولی کمک زیادی نمی کند.

1) برابر بربر، آرچر، گابلین، ویزارد، ویچ (نیرو های کوچک و کم دوام) :

خب کاملا واضح است! شما باید مورتار ها را ابتدا ارتقا دهید.بعد کنون ها و در نهایت ویزارد تاور و آرچر تاور و هیدن تسلا ها. توجه کنید که به ترتیب نوشته شده ارتقا دهید وگرنه به مشکل بر می خورید.

2) برابر جاینت ،پکا، والکایری، گولم ،بربر کینگ ، آرچر کویین(نیرو های سپر) :

دفاع برابر این نیرو ها مشکل است ولی کنون در اولویت است.پس ابتدا کنون - سپس آرچر تاور - بعد ویزارد تاور - هیدن تسلا و در نهایت مورتار - چرا که مورتار هیچ تاثیر خاصی روی این دسته نیرو ها ندارد.

3)برابر هوگ ،ارچر، ویچ ،ویزارد (نیرو های مخرب) :

در این نوع دفاع ابتدا ویزارد تاور و مورتار در اولویت هستند. چرا که این نیرو های مخرب هستند و پشت سپر ها تخریب می کنند و چون دوام آنها زیاد نیست با مورتار و ویزارد تاور ضربه زیادی می خورند، سپس آرچر تاور و کنون ها و تسلا ها، چون این سه ساختمان یک هدف را می زنند و اگر تعداد زیادی نیرو باشد موفق نیستند.

 • ملاک شما هزینه و زمان است :

در این ملاک بهترین کار ارتقا آرچر تاور ها و کنون هاست، چرا که نسبت به ویزارد تاور و مورتار پر زمان و گران بهتر است.تسلا هزینه زیادی دارد ولی زمان نه چندان زیادی میگیرد.

خب! آموزش تمام شد و شما می توانید با مطرح کردن سوالات خود در این بخش به جواب های خود برسید این اموزش برای افراد تاون هال هشت بود پس لطفا نخواهید که این روش را برای تاون هال هفت و نه استفاده کنید!

این آموزش ادامه دارد…


منبع اندروید سیتی